بدون تجربه‌ی اولین شکست، شما هیچ‌گاه به موفقیت نخواهدرسید. هر کارآفرینی را که سراغ بگیرید می‌بینید که مدام با ترس از شکست در حال سر و کله زدن‌است. احساس ترس را می‌توان یک مشکل به‌حساب آورد، چون ترس می‌تواند به مرور بر همه‌چیز در زندگی تاثیر منفی بگذارد؛ بهره‌وری شما را پایین بیاورد، رویاهایتان را خراب ‌کند و شما را از ساختن کسب و کاری که دوست دارید باز ‌دارد. ترس لذت زندگی را می‌رباید. برای موفقیت در کارآفرینی، هرطوری هست باید بر ترس از شکست فائق آمد.

کارآفرینان موفق معمولاً انسان‌های بی‌پروایی هستند که از هیچ، کسب و کاری بنا می‌کنند، صنایع را به هم می‌ریزند، رسم و رسوم قراردادی را متحول می‌کنند، فرهنگ‌ جدید شکل می‌دهند و زندگی‌ مردم را بهتر می‌کنند. ما دندانهایمان را به هم فشار می‌دهیم، تمام توانمان را جمع می‌کنیم، ذهنمان را متمرکز می‌کنیم و تغییر ایجاد می‌کنیم.

و گاهی می‌ترسیم!

برای انجام‌دادن کارهای بزرگ باید بر ترس خود غلبه کنید. ترس یک مشکل یا مساله مربوط به کسب و کار نیست. نمی‌توانید با خرج‌کردن پول بیشتر یا ساعات اضافی کارکردن یا یک نرم‌افزار یا حتی برون‌سپاری امور این مشکل را برطرف نمائید.

غلبه بر ترس از شکست راه‌های مختلفی دارد که در ادامه به چهار روش اثربخش از بین آن‌ها اشاره می‌شود:

۱. باور قلبی اینکه شکست به هرحال اتفاق می‌افتد.

ما از موضوعات ناشناخته می‌ترسیم. فکر اینکه آیا نتیجه‌ی کارآفرینی ما به موفقیت کسب و کارمان ختم می‌شود یا شکست در انتظار ماست؟ فکرکردن به این‌که آیا همه‌ی انرژی من یک‌جایی به اتمام خواهدرسید یا می‌توانم از این کارزار کسب و کار جان سالم به‌در ببرم؟ چقدر سود یا ضرر مالی در انتظار من است؟

برای برطرف کردن ترس خود، بیایید عامل ناشناخته‌ای که باعث بوجود آمدن احساس ترس می‌شود را از سر راه برداریم؛ چگونه؟ برای خود ایمان قلبی ایجاد کنید که شما بالاخره شکست خواهیدخورد.

ما باید طرزفکرمان نسبت به شکست را اصلاح کنیم. ممکن است شما در شروع راه‌اندازی یک شرکت یا جذب سرمایه شکست خورده باشید، اما همیشه باید به چیزی که در این راه به‌دست آوردید نگاه کنید. شما بعد از تجربه‌ی شکست، یک قدم به موفقیت نزدیک‌تر هستید. درس‌های باارزشی فرا گرفته‌اید و تجربه و دانش بیشتری به‌دست آورده‌اید.

توماس ادیسون گفت: "من مسیرم به موفقیت را با شکست هموار کردم." تپه‌ای از شکست می‌تواند به کوهی از موفقیت تبدیل شود. پس به میدان بروید و شکست بخورید! حتی از آن بهتر، تا جایی که می‌توانید سریع‌تر و زودتر شکست بخورید.

شکست موقتی است، اما موفقیت دائمی است. به جای برگشتن و فرار از شکست به سوی آن بدوید. اطمینان داشته‌باشید که شما به سمت فاجعه نمی‌دوید؛ به سمت موفقیت می‌دوید!

۲. علت اصلی ترس خود را بیابید و آن را برطرف کنید.

وقتی ما از شکست می‌ترسیم در نقطه‌ای حیاتی از پیشرفت هستیم. پیش خود اعتراف می‌کنیم که یک چیزی، یک قدرتی از ما بزرگتر است. در این مورد خاص، آن قدرت بزرگتر، ترس ماست!

یک قدم به عقب بردارید و از خود این سؤال را بپرسید: "من واقعاً از چه می‌ترسم؟"

ترس، یک پاسخ دقیق و روشن برای این سوال نیست. چیز بیشتری وجود دارد؛ یک موضوع مستحکم.

به فکرکردن ادامه دهید و هر آنچه باعث ترس شما می‌شود را لیست کنید:

"من می‌ترسم که به قدر کافی سرمایه جذب نکنیم."

"من می‌ترسم بهینه‌سازی موتور جستجو را خراب کنم."

"من می‌ترسم تولیدکننده‌ها به ضرب‌العجل تولید نرسند."

"من از نداشتن شبکه‌ی ارتباطی گسترده می‌ترسم."

"من می‌ترسم بازاریابی محتوایم به‌دردنخور باشد."

خب! الان کمی بهتر شد. حالا سعی کنید ترس‌هایتان را به اهداف واقعی خود در کارآفرینی و چالش‌های محکم مسیر، مرتبط کنید.

کار ساده‌ای نیست و به تمرین نیاز دارد. ولی زمانی که یادگرفتید منشا ترس خود را بیابید راحت‌تر می‌توانید آن‌را برطرف کنید.

مرتبط:  چگونه با غلبه بر ترس افراد آن‌ها را به حامیان ایده‌های خود تبدیل کنید؟

۳. هرگز از پیگیری اهداف خود دست نکشید.

ترس شما هرگز نباید اهدافتان را از بین ببرد یا تحت‌تاثیر قراردهد. به همان نسبت که ترس شما بزرگ و واقعی به‌نظرتان می‌رسد، رویاها و اهدافتان هم بزرگ و واقعی هستند؛ پس کوتاه نیائید.

وقتی بپذیرید شکست وجود دارد و به‌هرحال ممکن است پیش بیاید، خیلی زودتر، برنامه‌ای برای دوباره برخاستن تدارک می‌بینید. حتی کسب و کاری دیگر برای شروعی مجدد! هدفی دیگر برای دست‌یابی و چالشی متفاوت برای غلبه‌کردن!

وقتی به این باور برسید، حتی اگر بدترین ترس‌هایتان تبدیل به واقعیت بشوند، همیشه هدفی برای پیگیری خواهید داشت.

۴. کاری را که از آن می‌ترسید انجام دهید.

"آنچه می‌ترسید انجام دهید و ترس ناپدید خواهدشد." (David Joseph Schwartz)

وقتی همان کاری که از آن می‌ترسید را انجام می‌دهید ترس فرارمی‌کند. از شکست می‌ترسید؟ پس بروید و شکست بخورید!

ما معمولاً به طرز عجیبی از همان چیزی که بیشتر می‌خواهیم، بیشتر می‌ترسیم. اگر تنها باور کنیم که روی دیگر ترس ما موفقیت است آن‌گاه تمایل بیشتری برای انجام آنچه از آن می‌ترسیم خواهیم داشت.

البته گفتن این حرف‌ها و نوشتن این موارد از انجام آن‌ها خیلی راحت‌تر است. اساساً انجام دادن هرگز کار آسانی نیست؛ اما پرپاداش است!

منبع: سایت روزآفرین

ترس از شکست داری؟ در این آزمون رایگان شرکت کن تا بفهمی

عادت دستیابی شکست ,موفقیت ,انجام ,می‌ترسم ,می‌ترسیم ,کاری ,شکست بخورید ,انجام دهید ,می‌ترسید انجام ,دیگر برای ,برطرف کنید منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

نیکان فایل موتور سیکلت و اسکوتر بلوک سبک پوکه ای سریال ها/خبرها/ورزشی موزیک هاب / دانلود آهنگ های جدید روی خط تاریخ